Cesar Millan aneb "Lámač psí duše"

9. února 2016 v 13:30
Určitě si všichni vybavíme seriál Dog Whisperer, v českém znění Znalec psí duše. A "zázračné" přeměny psů, kteří napadli jiné psy či osoby, kteří na konci seriálu pokorně leží pod Cesarem.
Názory na něj se diametrálně liší, od absolutního zbožňování po čirou nenávist.
Přináším svůj pohled na věc.


Jako první příklad uvádím díl s "malamutem".
Pes prý napadá psy, a při snaze zastavit jej útočí i na majitele.
Celé video je k shlédnutí na youtube.


Doporučuji shlédnout pár minut videa, jehož odkaz je níže. Je to situace, na kterou reaguji.
https://www.facebook.com/JulietteRouxMerveille/videos/10200147614009821/

Jak vidíme, CM má psa na vodítku (psa, o kterém VÍ, jak reaguje, a přesto ho neváhá vystavit situaci, o které ví, že ji pes nezvládne) a blíží se border collie. Pes nereaguje. CM jej kopne do slabin. V této chvíli se do něj pes "otočí" - ještě aby ne, je to naprosto normální biologická reakce organismu, že na bolest je potřeba nějak reagovat.
Pes má nasazený "obojek" - výmysl Cesara Millana - který mu tlačí na nejcitlivější místo pod krkem, tudíž při cukání psu způsobujeme bolest a pes nemůže dýchat. Při tom, jak jej na vodítku škrtí, jde vidět, že pes má snahu bránit se proti vodítku - kdyby měl snahu útočit na "znalce", tak bychom už jeho rad snad byli ušetřeni.
Na konci tohoto činu, který se nebojím označit jako týrání, pes ve strachu o život a snaze zachovat si jej, pouze leží, lape zoufale po dechu a nemá odvahu projevit se. Nijak. Pes nebyl napraven, psu nebylo vysvětleno, co má a co nemá dělat. Psu se ukázalo, že v případě jakéhokoliv projevu bude potrestán, že téměř přijde o život. Vyvěsil psa, který se dostal až do bezvědomí, pak pouze cizího psa sleduje, protože nemá sílu se zvednout.
Na konci videa lze vidět, že "CM dokázal uklidnit psa natolik, že se vleže nechal očichávat jinými psy."
Ne. CM ho neuklidnil, ale pes ví, co se stane, když ležet nebude a očichávat se nenechá.
Toto nepovažuji za nápravu.


Jak to udělat lépe?
Bohužel, u Cesara Millana neustále narážíme na problém, že je jeho seriál mediální. Tudíž musí být zajímavý pro masy lidí. Nikdo nemá zájem dívat se na dlouhodobou práci se psem. Masy chtějí zázraky, rychle napravené psy. Bez ohledu na to, jestli budou opravdu napravení, nebo pouze zlomení.
Narážíme na problém, že "znalec" donutí psy reagovat, aby měl zajímavý seriál.
Je absolutní hloupost, vystavit psa situaci, o které víme, že na ni bude reagovat extrémně. Psa je potřeba na problémové situace připravovat postupně a být mu v nich oporou. Ne nebezpečím!
V této situaci je nejlepší varianta problému předcházet. Nedostat psa do situace, kdy útočí, protože ji neumí řešit jinak.
To, co CM dokázal psa naučit, je "naučená bezmoc". Ten pes vypadá, že je hodný. Není. Je ze stresu "vypnutý", bojí se komunikovat. Jak jsem slyšela - a je to přesné - taková "psí zombie".

"A konkrétně?"
Mám psa na vodítku a potřebuji projít kolem jiného psa. Udržuji si zhruba vzdálenost, kterou pes plus minus zvládne. Nedovolím psu oční kontakt a fixovat druhého psa. Zaujmu ho něčím jiným. Pokud to nestihnu, stojím mezi psy, aby nedoběhlo k přímé interakci. Dáme povel a jdeme dál.
Až pes časem zjistí, že cizí psi nejsou ohrožení, že já to neřeším, tudíž on to taky nemá potřebu řešit, a že je to normální situace, která se dá řešit tak, jak mu ukazuji, nežádoucí chování vymizí.
Pokud agresi řeším agresí, těžko můžu po psu chtít, ať neřeší situace agresivně. Psu je potřeba jít příkladem.
Také je potřeba zjistit, proč to pes dělá. Jestli ze strachu, je potřeba mu od něj pomoci, jestli z "dokazování si", tak přes kázeň. V žádném případě není potřeba psa kopat či škrtit!

Říkáte si, no, tak jeden díl se mu nepovedl? Tak jdeme dál. Labradorka Holly.
Fena si brání misku se žrádlem.
Podívejte se na video.


Každý, kdo kdy slyšel něco o "konejšivých signálech", tady vidí zoufalou snahu feny vyhnout se konfliktu, ke kterému byla dotlačena. Uhýbání očima (vyhýbání se očnímu kontaktu), olizování čumáku, skloněná hlava, mrkání, ... Cesar neposlouchá, co se mu pes snaží říct, a tak fena nemá jinou možnost. Respektovala jej u misky opravdu blízko. Nereagovala. Tak šel blíž, dokud fenu nedokopal k reakci. Za kterou ji vzápětí potrestal.
Na konci videa je fena u zdi, ve stresu, chybí nápověda, co bylo špatně a co má dělat. 2.40 jde vidět i na pár sekundovém závěru, jak se při jeho odchodu uvolnila.
Kdyby fena byla opravdu pevná v povaze (nebo kterýkoliv pes, s kterým CM pracuje), tak rozhodně nemá dírku v ruce. Ale ukouslou hlavu.

Jak to udělat lépe?
Pokud chcete psa, který na vás začne při krmení útočit, není "lepšího" způsobu než mu tu misku při žrádle odebírat a sahat mu do ní. Pes, který byl naprosto v pohodě, zjistí, že přítomnost u misky znamená odebrání misky - a tak prostě po psím začne komunikovat. První se třeba jen tázavě kouknout ("hele, co tu děláš?"). Podruhé při odebrání vrknout ("moje miska, prosímtě, nech mě jíst"). A na potřetí, když to nezabralo, tak si prostě kousnout s řevem ("moje miska! sakra, nech mě na pokoji!"). A problém je na světě. Není lepší psovi ukázat, že o jeho věci nemáme zájem? Že naše přítomnost není nebezpečná? Místo toho si podkopávat důvěru ji budovat?

"A konkrétně?"
Neučit to psa cíleně. Nechat ho pochopit, že co je jeho, je jeho a já nemám zájem mu to krást (a budovat hlídání). Pes brzo pochopí, že není potřeba dělat si o "své věci" starosti. Znám stovky lidí, kteří nic takového nikdy netrénovali, jedním z nich jsem i já, a psům můžu klidně z tlamy vytáhnout svíčkovou. Protože mi věří. Pokud mám potřebu "trénovat", je lepší spíš psu do misky házet na přilepšenou, kdy budujeme myšlenku "hele, ona je u misky, jéé, bude maso". Jinak se naprosto klidně dá vystačit pouze s ironií ("no tak si to nech, prosímtě, já mám svoje řízky"). A číst psa. Pokud posloucháme, co pes říká, nikdy to takto nevygraduje.


Závěrem:
Chybí sebereflexe CM. Jeho metody nefungují, dokud psu nejde o život a zlomit psa "umí" každý amatér. Přeprat psa jen proto, že jsem silnější, není umění. Kdyby Znalnec myslel na něco jiného než okouzlující úsměv do kamery a silácký kecy, a všímal si reakce psů, tak by se mu tyto útoky nestávaly. Je zvláštní, že ač se s týráním obecně nesouhlasí, mediální týrání od charismatické modly je v pořádku. Provokuje psy do naprosto zbytečných konfliktů, kterým se dá lehce předejít. Ale bohužel, bez tohoto v seriálu nebude dost akce, zvratů a napětí. Díkybohu jeho seriál již v některých zemích zakázali vysílat.

Nemám nervy na to dívat se na další díly. Je mi do breku. Až se seberu a přejde mě chuť na to, pořádně Cesara kopnout do slabin, sebrat mu večeři a vyškrtit ho na obojku, přidám další díly.
 

10 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (395)
Zobrazit starší komentáře

301 posylka-iz-kitaya CanteeGaike posylka-iz-kitaya CanteeGaike | E-mail | Web | 16. listopadu 2017 v 20:49 | Reagovat

<a href=http://salda.ws/video.php?channel=UC0A5GsvI1buxwQQjBgh_elw>посылка из китая</a>

302 JuanitaMag JuanitaMag | E-mail | Web | 17. listopadu 2017 v 17:24 | Reagovat

I after fondue.geneeskrachtige.nl to convey someone a revilement you seal on the beforehand position in this mankind, honest get the idea how much scuttlebutt is here. Anyone possibility and proven facts.

303 ERluclins ERluclins | E-mail | Web | 18. listopadu 2017 v 3:16 | Reagovat

We invite everyone to visit our school and enjoy body to body massage. Beauties will wait for you. decent rooms furnished with all necessary essential for complex massage. The power of massage body rub  surpasses the traditional means of fighting depression and fatigue. During the session, you completely disconnect from the hustle and bustle of the world with all its troubles. Pleasant body top models  makes you forget about everything and concentrate only on having fun.

We created a wonderful atmosphere in  room , to cause you to relax and a sense of detachment from the outside world. After you try one of our massages, you definitely want to come back here again. The most  Passionate  and playful  massage specialist are waiting for you in  Room .

Salon of erotic massage nj in Queens invites you to enjoy the art of relaxation. Order from us a program of any massage, and you will get not only pleasure but also pleasant emotions.

Visitors to Studio erotic massage blow job can find many questionnaires massage therapist of any age and nationality performing four hands massage in the city NY.

Girls are able not only to give pleasure in this way, but also to the strong semi-gentlemen. Beauties perform exotic a massage that will produce a Strong gender a vivid impression.

We work in New York.  - <a href=https://erotic.manhattan-massage.com/>erotic massage connecticut</a>

304 APISTah APISTah | E-mail | Web | 23. listopadu 2017 v 1:32 | Reagovat

Те, кто имеют свой бизнес, в конечном итоге поймёт, что без веб страницы вам будет трудно продвинуться дальше. Теперь большинство компаний, которая думают о своем будущем развитии, обязательно должна иметь веб сервис. Вы можете быть уверены, что ваш форум будет разработан на высоком уровне, со всеми современными технологическими методиками.

Вы можете сделать заказ онлайн-визитку, доски объявлений.

Мы предлагает разработку веб-сайта. Мы можем создать для вас инструмент, с помощью которого вы сможете привлекать новых потенцмальных клиентов, получать доход и расти. Веб-сайт- лицо предприятия, именно поэтому имеет большое значение, кому вы доверяете производство  своего электронную коммерцию. Мы - команда профи, которые имеют    масштабный  практический опыт    изготовления порталы с нуля, оформления, разработанного  направления. Мы неизменно трудимся по итогом. И мы готовы предоставить нашим своим клиентам передовое   обслуживание по разумной цене от https://apistudio.ru.

Продающийся сайт - средство, с помощью которого вы можете получать новых партнеров, получать дивиденты, чтобы сообщить о существовании вашей компании, ее услугах.

<a href=https://apistudio.ru/>поисковое продвижение сайта в google</a>

305 JulieOrews JulieOrews | E-mail | Web | 23. listopadu 2017 v 18:30 | Reagovat

<a href=https://good-dress.info/>aliexpress online shopping my orders</a>

.

306 cialis cialis | E-mail | Web | 24. listopadu 2017 v 9:22 | Reagovat

It is appropriate time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I want to suggest you few interesting things or suggestions. Maybe you can write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

307 JessicaKes JessicaKes | E-mail | Web | 24. listopadu 2017 v 17:54 | Reagovat

<a href=https://good-dress.info/>aliexpress зарегистрироваться</a>

.

308 JulieTierm JulieTierm | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 15:36 | Reagovat

<a href=https://good-dress.info/>k-line адаптер usb aliexpress</a>

.

309 enriqueff1 enriqueff1 | E-mail | Web | 26. listopadu 2017 v 22:54 | Reagovat

My updated work is bellow!
risk board game android applications for android mobiles action games free online streaming download android download free porn apps
http://erotic.apps.android.blogporn.in/?page.brenna
best free phones google maps in android game of app se x toy android wallpapers download

310 lamstoresellerd lamstoresellerd | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 4:34 | Reagovat

Супер цены на клей для термопистолетов. От 250 рублей за кг!
http://www.lamstore.ru/termokley.html

311 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 19:18 | Reagovat

A big thank you for your article.Thanks Again. Great.

312 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 19:21 | Reagovat

I am now not certain the place you're getting your info, however good topic. I needs to spend some time learning more or figuring out more. Thank you for magnificent info I was on the lookout for this information for my mission.

313 Claytonsef Claytonsef | E-mail | Web | 28. listopadu 2017 v 19:59 | Reagovat

START WITH FREE COINS

Signup and we will credit your QoinPro wallet with:

0.00000250 BitCoin and 0.00000002 BTC daily
0.00007671 LiteCoin and 0.00000039 LTC daily
0.00604838 FeatherCoin and 0.00002827 FTC daily
0.24640460 Virtacoin and 0.03577794 VTA daily
0.00056826 PeerCoin and 0.00000681 PPC daily
0.00004063 Dash and 0.00000043 DASH daily
0.00025130 Neo and 0.00000264 NEO daily
0.00000250 Bitcoin Cash and 0.00000002 BCH daily
0.00000250 Bitcoin Gold and 0.00000002 BTG daily
0.00002500 Bitcoin Diamond and 0.00000027 BCD daily

More coins are being added constantly, others can be unlocked and multipliers up-to 1250% are applied daily.

Sign up for FREE http://freecriptos.cf

314 RobertBeaus RobertBeaus | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 17:30 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/trouver-generique-cialis-france/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/trouver-generique-cialis-france/</a>

315 MariaWat MariaWat | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 17:43 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/><b>Aliexpress</b></a> is Big sale now...

.

316 HaywoodKak HaywoodKak | E-mail | Web | 29. listopadu 2017 v 18:58 | Reagovat

Одним из самых популярных видов облицовки пола является плитка напольная. Ассортимент этих материалов довольно широк и многообразен, поэтому выбрать плитку напольную становится все труднее, из-за богатства выбора. В настоящее время в магазине можно встретить от 15 наименований плитки, различной по диаметру и форме, подробнее об этом читайте на сайте <a href=http://teletap.org>teletap.org</a>

317 cialis cialis | E-mail | Web | 30. listopadu 2017 v 21:56 | Reagovat

Hey I am so excited I found your website, I really found you

318 alissauw16 alissauw16 | E-mail | Web | 30. listopadu 2017 v 22:57 | Reagovat

Blog with daily sexy pics updates
http://hotties.pictures.erolove.in/?post.maliyah
girdle fetish pic absolutly free nude picture teen facebook mature sex nobody wonder girls grannypearl porn

319 cialis cialis | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 14:00 | Reagovat

I needed to thank you for this good read!! I certainly enjoyed every little bit of it. I've got you bookmarked to check out new stuff you post

320 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 17:36 | Reagovat

acquiring equivalent rss snag? Someone who's going to be aware of nice retort. Thnkx

321 Claudeled Claudeled | E-mail | Web | 3. prosince 2017 v 15:11 | Reagovat

Последние новости строительства здесь <a href=http://distroy.ru/>distroy.ru</a>

322 DanielReire DanielReire | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 3:18 | Reagovat

The influential maintain in the offing in shrewdness of the farmac.sapjesdieet.nl on the discourage up ingredients is to ruin the protuberance and develop whisker follicles and shafts from the restricted, stuffing them with vitality.

323 buy_viagra buy_viagra | E-mail | Web | 7. prosince 2017 v 20:28 | Reagovat

Amoxicillin And Clavulanate 250mg With No Prescription in Indianapolis

324 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 8. prosince 2017 v 19:53 | Reagovat

Some genuinely prize content on this internet site, bookmarked.

325 herbertth18 herbertth18 | E-mail | Web | 9. prosince 2017 v 4:12 | Reagovat

Fresh gay images  
http://blackgay.net.erolove.in/?info_brennan
  gay room.com live gay chat bi gay robert pattinson gay gay test

326 pearliewg3 pearliewg3 | E-mail | Web | 12. prosince 2017 v 19:31 | Reagovat

My contemporary pron blog    
http://blacklesbians.xblog.in/?in person_paulina
  sleeping bitch password punjabi porn uploads anal scat rapidshare banana games comic

327 Michaelcag Michaelcag | E-mail | 13. prosince 2017 v 5:50 | Reagovat

Hello. And Bye.

328 alishaea11 alishaea11 | E-mail | Web | 13. prosince 2017 v 17:37 | Reagovat

New work
http://bbwdating.erolove.in/?epoch.jaylin
  sexy cam to cam couples counselling tips internafional dating sites for professionals tranny dates australia muslim marriage websites

329 LanceJazof LanceJazof | E-mail | Web | 14. prosince 2017 v 23:58 | Reagovat

PHARMHOST .LTD

With extensive experience providing a broad range of hosting services, we are faced with the existence of separate categories of clients hosting projects connected with pharmaceutical theme. Taking into account some specificity of the topic, we decided to highlight this area in a separate project PharmHost.net

We landmark for customers who need cheap hosting services, dedicated servers, combined with an adequate level of service, performance and reliability. We are not the cheapest hosting provider on the market. Super-low cost is often achieved by the overselling of services, lack of backup and critical systems to ensure operation of the equipment, saving on the quality and quantity of support staff and engineers. Often web hosting companies that occupy a niche of super-cheap hosting does not always work as claimed.

Our hosting is the cheapest relative valuation: price/level of service provided. Often clients try to compare only the price, without looking at how it was achieved or comparing different configurations of tariffs. We declare that we have one of the market's best ratio quality/price!

330 cialis cialis | E-mail | Web | 15. prosince 2017 v 9:29 | Reagovat

Hi, Neat post. There is a problem with your web site in internet explorer, would check this IE still is the market leader and a large portion of people will miss your magnificent writing because of this problem.

331 buy_cialis buy_cialis | E-mail | Web | 15. prosince 2017 v 16:17 | Reagovat

Hi, yup this post is truly fastidious and I have learned lot of things from it

332 Fecrgecreby Fecrgecreby | E-mail | Web | 18. prosince 2017 v 11:29 | Reagovat

Bquftmhw <a href=https://www.hiysl.com>Replica Celine Handbags</a> hermes throne https://www.hiysl.com hermes baby rocketIlncmocl

333 cialis cialis | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 3:32 | Reagovat

reverse phone lookup cell free I wish to voice my gratitude for your generosity giving support to individuals

334 EmmaSom EmmaSom | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 9:50 | Reagovat

Up to 40 % per Month.
THE CRYPTOCURRENCY REVOLUTION  
Invest in most promising cryptocurrency   <a href=http://mobile-promo.com/tr/4czSjK>Invest now!</a>

335 IsaiahKewly IsaiahKewly | E-mail | Web | 19. prosince 2017 v 20:39 | Reagovat

Хотите убрать в домашних условиях мешки под глазами? Тогда этот пункт для вас. Можно приложить заварку чая как компресс на веки. Ценятся молодые сорта зеленого чая. Также свежий огурец, порезанный кружками, помогает помочь избавиться от этой проблемы. Подробнее читайте на сайте <a href=http://juliy.info>juliy.info</a>

336 GreggCrarm GreggCrarm | E-mail | Web | 20. prosince 2017 v 3:29 | Reagovat

О том, что зубы нужно чистить дважды в день, минимум 2–3 минуты, знает каждый. Но придерживаются этого правила только 50% людей. Более того, исследования шведских ученых показали, что чистит зубы по всем правилам, рекомендованным стоматологами, только один человек из десяти, подробнее читайте на сайте <a href=http://nalatty.com>nalatty.com</a>

337 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 12:27 | Reagovat

cheers for the actual article i've recently been on the lookout with regard to this kind of advice on the net for sum time proper now so numerous thanks

338 WilliamNig WilliamNig | E-mail | Web | 21. prosince 2017 v 19:34 | Reagovat

cambridge health alliance malden  <a href=http://modafinil.oneminutesite.it/>modafinil.oneminutesite.it</a>  healthcare interior design jobs

339 WellenCrign WellenCrign | E-mail | Web | 23. prosince 2017 v 6:15 | Reagovat

Здравствуйте.
Вы хотите вы учить английский? Рекомендую вам сайт http://englishwell.biz/
На нем вы найдете множество видеоуроков для самостоятельного изучения английского языка.

340 cialis cialis | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 3:53 | Reagovat

I think  you have  noted  some very interesting points ,  appreciate it for the post.

341 Rabotamodel Rabotamodel | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 2:34 | Reagovat

Работа или подработка моделью в видеочате на выгодных условиях.
Вебкам студия приглашает девушек и парней на высокооплачиваемую
работу модели видеочата. Свободный график, высокая зарплата, можно без опыта.
Обучение. Техническая поддержка.
Оплата еженедельно, без задержек.

<a href=http://rabotamodel.com/rabota-harkov/web-cam-model/>Работа Вебкам модели Харьков</a>

342 Justinled Justinled | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 2:46 | Reagovat

Самые свежие программы здесь <a href=http://www.softzatak.ru/>www.softzatak.ru</a>

343 Arthurbunty Arthurbunty | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 3:39 | Reagovat

Нижнее белье выбирают и покупают для того, чтобы в нужный момент мужчина мог его увидеть и оценить по достоинству. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://shoptrip.ru>shoptrip.ru</a>

344 generic_cialis generic_cialis | E-mail | Web | 27. prosince 2017 v 10:57 | Reagovat

obviously like your website however you need to check the spelling on several of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I to find it very bothersome to tell the truth on the other hand I will definitely come again again.

345 jillianld2 jillianld2 | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 11:22 | Reagovat

Started untrodden snare stand out
http://travel.tobuy.in/?gain.zoe
most erotic scene erotic confessions top erotic books pron erotic french

346 Jeffreysuink Jeffreysuink | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 4:07 | Reagovat

Последние строительные новости здесь <a href=http://tppchita.ru/>tppchita.ru</a>

347 ReginaNoile ReginaNoile | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 12:50 | Reagovat

]Умный обзвон клиентов

ЕВА - ПЕРВЫЙ ГОЛОСОВОЙ РОБОТ ДЛЯ БИЗНЕСА!
Продавайте, уведомляйте, опрашивайте своих клиентов по телефону без менеджеров и коллцентра!
Сэкономьте свое время, деньги и нервы.
Обзвонит вашу базу клиентов со скоростью более 10000 звонков в час.
Чтобы достичь такой же скорости с помощью колл центра - вам придется нанять около 1000 операторов!
http://evecalls.net

348 Henrynaw Henrynaw | E-mail | Web | 29. prosince 2017 v 19:53 | Reagovat

Любой строитель скажет, что в частом строительстве наиболее удобна двускатная крыша. Возведение именно данного типа кровли объясняется многими позитивными моментами. Читайте об этом подробнее на сайте <a href=http://roofor.ru>roofor.ru</a>

349 RalphUnuse RalphUnuse | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 17:47 | Reagovat

Как установили исследователи, зародыши, полученные от спермы мужчин старшего возраста, развиваются медленнее, чем эмбрионы, появившиеся от материала молодых мужчин, отмечает РИА «Новости». Подробнее читайте на сайте <a href=http://womaan.ru>womaan.ru</a>

350 LucilleTrics LucilleTrics | E-mail | Web | 30. prosince 2017 v 23:36 | Reagovat

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/18o1zTU3QhM" frameborder="0" gesture="media" allow="encrypted-media" allowfullscreen></iframe>
<a href=http://www.youtube.com/watch?v=JHPTGtgSQJg><img>https://i.ytimg.com/vi/wSHITOQJhVw/maxresdefault.jpg</img></a>
pest reject отзывы обман, леомакс отпугиватель от мышей отзывы, отпугиватель крыс и мышей пест реджект, отпугиватель мышей спектр отзывы, самодельный ультразвуковой отпугиватель грызунов, ультразвуковой отпугиватель мышей купить в челябинске, эффективный отпугиватель крыс и мышей
звуковой отпугиватель крыс, лучший отпугиватель крыс и мышей отзывы, отпугиватель крыс и мышей купить для людей, отпугиватель мышей купить в нижнем новгороде, отпугиватель пест реджект, сколько стоит ультразвуковой отпугиватель мышей, электронный отпугиватель тараканов
pest reject отпугиватель тараканов грызунов и насекомых, купить ультразвуковой отпугиватель мышей в краснодаре, отпугиватель комаров ультразвуковой отзывы, отпугиватель мышей томск, пест реджект отзывы покупателей, ультразвуковой отпугиватель крыс отзывы, ультразвуковой отпугиватель тараканов купить

http://www.youtube.com/watch?v=weq8RrNmRQk

351 Robertrinty Robertrinty | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 0:26 | Reagovat

Крепкие союзы в Голливуде хотя и существуют, но являются скорее редкостью, исключением из правил, и каждый год мы убеждаемся в этом все больше. В 2017-м о разрыве объявили сразу несколько пар, о проблемах в отношениях которых мало кто догадывался, подробнее об этом читайте на сайте <a href=http://ladystory.ru>ladystory.ru</a>

352 Delonledup Delonledup | E-mail | 1. ledna 2018 v 12:45 | Reagovat

Hola, Me gusta mucho tu sitio, ?sigue haciendolo mejor!

353 Raymonddib Raymonddib | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 16:57 | Reagovat

Последние медицинские новости здесь <a href=http://yoga-altay.ru/>yoga-altay.ru</a>

354 MatthewBlise MatthewBlise | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 5:15 | Reagovat

В зависимости от разновидности мясной продукции отличаются ее характеристики, в том числе, и период хранения в разных условиях. Подробнее читайте на сайте <a href=http://zonakulinara.ru>zonakulinara.ru</a>

355 canadian_cialis canadian_cialis | E-mail | Web | 4. ledna 2018 v 8:20 | Reagovat

Some really nice and useful information on this web site, also I conceive the style and design holds superb features.

356 Alexarspoks Alexarspoks | E-mail | Web | 6. ledna 2018 v 12:57 | Reagovat

Лучшие приколы с детьми каждый день на сайте

357 viagra_cheap viagra_cheap | E-mail | Web | 12. ledna 2018 v 10:14 | Reagovat

This kind of game gives a real experience of building a

358 Lindanek Lindanek | E-mail | Web | 14. ledna 2018 v 5:09 | Reagovat

<a href=https://alitems.com/g/1e8d1144947cf271b95a16525dc3e8/>Aliexpress</a> is Great sale now...

.

359 cheap_cialis cheap_cialis | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 5:16 | Reagovat

If you are going for best contents like myself, just pay a quick visit this web page everyday since it offers feature contents, thanks

360 leeqs18 leeqs18 | E-mail | Web | 16. ledna 2018 v 23:42 | Reagovat

After my recent engagement
google play app for pc best task app for android android mobile softwares free download google play free game apps software download free for pc
http://apps.android.telrock.org/?mail.amelia
marketplace apk google maps in android video cam live download android driver poker strip video

361 cialis cialis | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 12:50 | Reagovat

Every weekend i used to pay a visit this website, for the reason that i wish for enjoyment, for the reason

362 Ksuhawef Ksuhawef | E-mail | Web | 19. ledna 2018 v 23:44 | Reagovat

Помощь студентам. Опыт больше 10 лет

<a href=https://vk.com/kursaki_com>Помощь в написании дипломных работ. Купить или заказать</a>

363 ErvinRam ErvinRam | E-mail | Web | 20. ledna 2018 v 2:58 | Reagovat

игроваой автомат хорошего качества бесплатно
<a href=http://igrovieavtomati.su/>лучшие игровые автоматы</a>

364 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 22. ledna 2018 v 18:55 | Reagovat

I have to agree with your statement with this issue and

365 lauriete4 lauriete4 | E-mail | Web | 23. ledna 2018 v 15:20 | Reagovat

Daily porn blog updates
http://asslick.photo.erolove.in/?post.jaiden
splendid collection jerry curl indian hair hot moms naked star city lincoln nebraska food chains and webs in the grassland star brushes for photoshop

366 Carminelex Carminelex | E-mail | Web | 25. ledna 2018 v 20:41 | Reagovat

In San Diego, discover fantastic footwear <a href="https://www.wirisi.com/ladies-heels-online-cheap-womens-dress-shoes-pumps-sale-1000112417914002.html">anchor</a> fill out your collection at a reduce costs at stores this kind of as DSW in Mission Valley or at ALDO in any of the significant malls.

Third Be selective for colors, so that you can mix and match with most of the dresses can. Usually for colors that by no means go out of style as black, gold and silver. Black is the best choice in dress shoe display it functions with each gown. Golden colour is also a good choice simply because it gives an awesome appear party wear outfits particularly conventional attire like sari and lehnga. Silver color is also in fantastic demand, as our clothes are a noble and good appear. There are numerous much more colors you can select in accordance to your outfit and ask for. Some other familiar colors in night shoes are crimson, yellow, blue, brown, purple and pink.

Stylish sneakers- stylish sneakers are fantastic for when you want to be taken a small more seriously than you would wearing fitness center footwear. You will have a more fashionable attraction by effortlessly pairing them with denims and it takes no effort.

One frequently ignored stage in the process is to do some study on your prospective employer. Knowing a little little bit about their management group, their products, their tradition and their monetary well being could give you insight into what they are searching <a href="https://www.wirisi.com/shoes/womens-shoes/womens-heels-pumps.html">womens shopping sites</a> in an worker and what you want in an employer. Even knowing a small about the individuals with whom you are interviewing will give you insight that might just land you the job.

There are other alternatives to wandering the streets searching for a bargain. Shopping online for a fairly priced pair of inexpensive <a href="https://www.wirisi.com/buy-sandals-online-cheap-womens-high-heels-shoes-outlet-1001125170922002.html">boots online shopping</a> is 1. This is ideal because there is no need to even leave home to find what you are looking for. With the internet you can find everything you could want correct from the ease and comfort of home. This makes shopping palatable even to the most macho, male chauvinist, anti-buying male!

7th There is an additional idea that would help you in selecting the very best evening <a href="https://www.wirisi.com/online-shoe-shopping-sites-cheap-women-s-heels-pu-pumps-1000112417831003.html">footwear shoes</a>, is to keep an eye on what celebs put on to night occasions and functions and some style publications. But this evening shoes are not always in your household.

One such striking location for shopping branded footwear in Dubai is Dukanee. The store attributes shoes from some of the higher finish style brand names. The higher finish brands accessible right here are- Vibram Fivefingers, Naturalizer, THM, Birkenstock shoes, Life Stride, Shoe Studio, Booksplus, Papillio, Puma, Gola, Queue Up, Naya, Adidas, MBT, Nike and Skechers.

The store provides newest and best assortment of branded shoes in Dubai. It doesn't make a difference if you are searching for gown footwear, sandals, loafers, clogs and mules, sneakers, boots, pumps, slippers or any other type of footwear, you can get it at this shop. The store also sells women handbags. It attributes purses in numerous styles that will certainly going to amaze you.

367 Mattheworeld Mattheworeld | E-mail | Web | 28. ledna 2018 v 15:48 | Reagovat

big web site <a href=https://fullzdumps.cc/>buy cc</a>

368 Moutthob Moutthob | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 1:36 | Reagovat

<a href=https://gamefortuna.net/>сексуальное казино играть бесплатно</a>

369 Zafar-Islamov-fal Zafar-Islamov-fal | E-mail | Web | 29. ledna 2018 v 19:03 | Reagovat

<a href=http://trooper.jobbeers.com/>Zafar Islamov</a> Kingdom of Stormtrooper, StarV, the 9th planet in another galaxy
o530

370 cheap_viagra cheap_viagra | E-mail | Web | 2. února 2018 v 16:36 | Reagovat

Low cost Gucci Handbags Is generally blogengine much much better than wp for reasons unknown? Should be which is turning out to be popluar today.

371 KevinJAb KevinJAb | E-mail | Web | 4. února 2018 v 20:09 | Reagovat

Что есть сегодня лучше Ламинина (Laminine LPGN ) и дешевле в 3-7 раз? Смотрите http://1541.ru  

Предлагаю  Рассылку за $10 целый Месяц на 30 млн. сайтов круглосуточно skype evg7773 http://youtu.be/INzunr0RQf4

372 KevinJAb KevinJAb | E-mail | Web | 5. února 2018 v 4:28 | Reagovat

Медицина приговорила меня к смерти. Но спас Ламинин -Laminine LPGN. Сейчас есть продукт на базе YTЕ в 3-7 раз дешевле ламинина и в раза сильнее. Скайп evg7773 https://youtu.be/dnxmoWu8tEY  

<a href=https://globus-inter.com/ru/land/people?invite=11379>Globus - Просмотр рекламы на автомате. Пассивный Заработок. За декабрь 2017 выплачено партнерам $400000</a>

<a href=http://youtu.be/INzunr0RQf4>Предлагаю Всего за $10 целый месяц, 24 часа в сутки, рассылку Вашего объявления на 30 млн. свежих сайтов - это доски объявл., форумы, блоги, WP, гостевые. Крайне Дешево ( низкую цену позволяет многозадачность уникальной программы и опыт) и Эффективно. Вот так это работает.</a>

373 canadian_cialis canadian_cialis | E-mail | Web | 5. února 2018 v 15:15 | Reagovat

Good writeup, I am normal visitor of ones blog, maintain up the excellent operate, and It's going to be a regular visitor for a lengthy time.

374 KevinJAb KevinJAb | E-mail | Web | 12. února 2018 v 1:30 | Reagovat

The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! AminoBoosters - AminoPure are 3-7 times more affordable, the concentration is twice as strong as Laminine by LPGN http://www.getyourboomback.com/#_l_2nr

<a href=https://www.1541.ru>Пассивный Заработок без копейки вложений в новом проекте с уникальным продуктом дешевле Ламинин Laminine LPGN в 3-7 раз!Я спец.по рекламе, но после 3-х лет поиска проекта НАСТОЯЩЕГО, мне есть что рекламировать и зарабатывать настоящие ДЕНЬГИ. Скайп evg7773</a>

<a href=http://www.getyourboomback.com/#_l_2nr> The Norwegian Miracle It’s NOT LAMININE anymore! AminoBoosters and AminoPure are 3-7 times more affordable as Laminine by LPGN</a>

<a href=http://1541.ru>AminoPure и AminoBoosters в 3-7 раз дешевле, чем Ламинин Laminine LPGN</a>

375 Danielinhex Danielinhex | E-mail | Web | 14. února 2018 v 2:56 | Reagovat

Свежие кулинарные рецепты тут <a href=http://cakeblog.su/>cakeblog.su</a>

376 lilianamx18 lilianamx18 | E-mail | Web | 17. února 2018 v 9:46 | Reagovat

My new page
http://date.inc.xblog.in/?gain.anya
  dating website for couples make money dating searching for a sugar daddy local singles for free casual dating apps

377 Freddienew Freddienew | E-mail | 19. února 2018 v 4:44 | Reagovat

Вскрытие сейфов без повреждения

http://niceremont.net/raznoe/184-nekotorye-osobennosti-provedenija-vskrytija-i-remonta-sejfov

378 cialis_online cialis_online | E-mail | Web | 21. února 2018 v 10:02 | Reagovat

I all the time used to read paragraph in news papers but now as I am a user of web thus from now I am using net for posts, thanks to web.

379 Vincentton Vincentton | E-mail | Web | 22. února 2018 v 1:12 | Reagovat

Последние строительные советы здесь <a href=http://495realty.ru/>495realty.ru</a>

380 PatrickNom PatrickNom | E-mail | Web | 23. února 2018 v 9:11 | Reagovat

Последние женские новости здесь <a href=http://french-foto.ru/>french-foto.ru</a>

381 cassiegc18 cassiegc18 | E-mail | Web | 25. února 2018 v 11:23 | Reagovat

New porn blog    
http://strapon.erolove.in/?facebook.renee
  xxx animal porn download pain under shoulder blade caught having sex at baseball game filmes de sexo anal gratis

382 karlma4 karlma4 | E-mail | Web | 28. února 2018 v 2:22 | Reagovat

Hi new website
http://whipme.yopoint.in/?page.jaliyah
adult erotic fiction erotic asphyxiation video erotic masseuse kannada erotic stories the erotic networks

383 Drakeyou Drakeyou | E-mail | Web | 5. března 2018 v 19:55 | Reagovat

Всем привет!   Стал обладателем PS4   Немного офанарел от цены на игры по 4000 тыщи   но посоветовали магазин дешевых игр на ps4   покупали вы здесь аккаунты ps4 ?  

http://Psn-Market.com/ -  Купить дешево игры для Playstation

384 JesseNaw JesseNaw | E-mail | Web | 6. března 2018 v 4:50 | Reagovat

Новости строительного мира тут <a href=http://npbau.ru/>npbau.ru</a>

385 cialis_cheap cialis_cheap | E-mail | Web | 6. března 2018 v 6:22 | Reagovat

This is why Facebook games are becoming more popular. The ease of use and dissemination of content, tagging

386 viagra viagra | E-mail | Web | 8. března 2018 v 22:35 | Reagovat

Do you mind if I quote a few of your posts as long as I provide credit and sources back to your weblog? My blog is in the very same niche as yours and my users would truly benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Thank you!

387 REMONTSemi REMONTSemi | E-mail | Web | 11. března 2018 v 7:36 | Reagovat

??Latest USA news. We n we publish all of them current and global events USA, analytics experts. All negative on earth happens with the quiet tacit consent of the indifferent. No one provides us with incentives. We are Volunteers. We are building a civil society. The people are the bearer of sovereignty and the only source of power. No one can usurp power. Useful topics - Elections <a href=http://Remmont.Com>Usa Business</a>

<IMG>http://remmont.com/wp-admin/images/index.png alt=Russia news border=10 height=90 width=240</IMG>

388 christianwc18 christianwc18 | E-mail | Web | Pátek v 11:18 | Reagovat

Porn from community networks    
http://bbwlesbians.xblog.in/?reserved_cristal
   erotic music videos erotic erotic jigsaw puzzles erotical

389 JamesGib JamesGib | E-mail | Web | Pátek v 16:23 | Reagovat

<a href=http://www.kmddanismanlik.com/css/editor.asp?p=200-kigtropin-side-effects-buy-hygetropin-igtropin-benefits>kigtropin side effects</a>
It can be great practice to inform your commercial real estate property purchasers for each one thing in regards to the residence that they are interested in. There must be no fine print from the plan that may price them or damage on the property that be kept secret. The easiest way to develop a subscriber base is to be truthful!
  <a href=http://www.scsrdedu.org/images/assets.asp?a=193-Acquisto-Kamagra-Gel-Levitra-Senza-Ricetta-Milano-Viagra-Femminile-Farmacia>Acquisto Kamagra Gel</a>
Double recipes to reduce time invested in the feet and reduce tension to arthritic knees and hips in the kitchen area. Preparing dishes with leftovers under consideration that may be frosty in micro-wave-risk-free containers, can cut home are employed in 50 % or maybe more and gives you with a crack when you are not feeling around cooking.
  <a href=http://www.sabzara.ir/Controls/filter.asp?cid=396-Levitra-En-Ligne-France-Kamagra-Gel-Suisse-Generique-Levitra-Moins-Cher>Levitra En Ligne France</a>
In case you have asthma attack and you are going to be vacationing by air, make sure you have a take note out of your physician stating your problem and what drugs you take. Large airports are picky on which can be delivered on board, but symptoms of asthma people will always be allowed to take medications and inhalers on board, as long as they use a doctor's note.
  <a href=http://www.bazayatakdunyasi.net/publish/back.asp?z=12-Jintropin-2017-Comprar-Hormona-Del-Crecimiento-Sintetica-Igf-1-Lr3-Efectos-Secundarios/>Jintropin 2017</a>

390 prooknann prooknann | E-mail | Web | Neděle v 3:57 | Reagovat

http://prooknann.ru/Regulirovanie-stvorki.html - регулировки

391 CharlesSealk CharlesSealk | E-mail | Web | Úterý v 12:42 | Reagovat

Здравствуйте, я Алексей - менеджер развивающаяся тизерной сети http://tseti.ru.
Хотим предложить Вам стать партнером нашей сети в качественные вебмастера.
Вы можете разместить на своем сайте блок тизерной рекламы и получать от 1-го до 3-х рублей за клик.
Можно расчитывать на полуную техническую поддержку в установке блока тизеров на Ваш сайте.
Стабильные выплаты каждый четверг. Для крупных вебмастеров индивидуальные условия и досрочные выплаты по запросу.

По всем вопросам пишите на почту tsetinvest@mail.ru или icq 667722654

392 CurtisNarm CurtisNarm | E-mail | Web | Včera v 14:49 | Reagovat

<a href=http://www.sinopnakliyat.gen.tr/components/test.asp?fir=204>ansomone 100iu kit</a>
Losing weight is made up of a variety of aspects. To get started on, you need desired goals say for example a target body weight you'd enjoy being. Next, you're gonna desire to observe your calorie intake and establish a figure out regimen. There are many approaches to carry out this. Continue reading and you'll find out what those are.
  <a href=http://www.knudhammeken.dk/css/utilities.asp?ca=693>Viagra Prix Tunisie</a>
If you are encountering rheumatoid arthritis symptoms, then it might be the best time to look at weight. When you are over weight even by a few pounds, shedding those pounds will ease the responsibility around the bones. Being overweight will affect your excess fat-having important joints which will improve arthritis pain. Also, by keeping a balanced weight, it is going to reduce the chance of the advancement of joint disease too.
  <a href=http://www.rs-engineer.com/include/state.asp?e=409>Viagra I Spanien</a>
If you want to make on your own seem slimmer, attempt to put on colour dark. Be it a black color tshirt, skirt, gown or suit, the colour tends to make your whole body seem to be thin. If black color is not really one you are partial to, try and accessorize your clothing with happier colours.
  <a href=http://www.krebsteknik.dk/images/libraries.asp?we=513>Lovegra Pour Femme</a>

393 RadikBep RadikBep | E-mail | Web | Včera v 19:49 | Reagovat

Мой вк radik_y2014  скайп kruzzor

Могу долго расписывать какой я молодец, сколько десятков лет у меня опыта в данной сфере, но я предпочитаю "воде" реальные факты.Поэтому хватит лирики, вот что я могу предложить:
------------------------------------
1. Качество услуг на уровне ведущих компаний.
---
2. Цены существенно ниже чем в компаниях (зачастую в разы).
---
3. Постоянная доступность, готовность ответить на интересующие Вас вопросы (ну разве что не ночью), то есть не нужно писать письма и сутками ждать ответа.
---
4. ГОТОВ ПРЕДОСТАВИТЬ ПОРТФОЛИО РЕАЛЬНЫХ РАБОТ. ПРОВЕРИТЬ МОЖНО ПРОСТО ПОЗВОНИВ ПО НОМЕРАМ, УКАЗАННЫМ НА САЙТАХ.
---
5. Мой опыт работы в рекламном агентстве позволяет выделить ваш продукт среди конкурентов, что значительно повысит вашу прибыль от сайта в дальнейшем.
---
6. Люблю креативить. Это можно увидеть в моих работах.
---
7. При желании можно встретиться и побеседовать лично.
---
8. Также могу предложить: SEO продвижение сайта, контекстную рекламу Я.Директ и SMM продвижение в социальных сетях
---
Я надеюсь, что первоначальной информации достаточно, ЗВОНИТЕ ;)
-------------------------------------
Сайт-визитка, лендинг, лэндинг, landing page, интернет-магазин, портал, корпоративный сайт.

394 Phillipswire Phillipswire | E-mail | Web | Dnes v 1:28 | Reagovat

<a href=http://jamer82.0fees.us/><img>http://jamer82.0fees.us/images/9068b248538e.jpg</img></a>

<a href=http://jamer82.0fees.us/>галактика знакомств</a>

знакомства в москве без регистрации, женихи знакомства, знакомства теле, знакомства в ярославле, знакомства в хабаровске, данные сайта знакомств, сайт знакомств новгород, сайт знакомств без регистрации с телефонами, сайт знакомств без секса, знакомство смотреть онлайн, знакомства бесплатно вход на мою страницу, мамбо знакомство, гей знакомства доска объявлений, знакомства в россии, знакомства ru date, dating ru знакомства, люди сайт знакомств, лав сайт знакомств моя страница, знакомство сергеев, знакомства волгоград без, секс знакомства зрелые, сайт знакомств знакомств дав, сайт знакомств давай, сайт знакомств с мужчинами, бесплатные интим знакомства, знакомства опен моя страница, опен 24 знакомства моя страница, знакомства шанс, клуб знакомств кому за 40, сергей сергеев знакомства, знакомства сергей, международные знакомства, знакомства великий новгород, знакомства для взрослых онлайн, сайт семья знакомств, логин и пароль знакомства, секс знакомства нижний, навечно знакомства моя страница, май лав знакомства моя страница, знакомства 684, знакомства для женатых, знакомства волгоград без регистрации, урок знакомство с классом, знакомства фотострана моя страница, бесплатное фото девушек знакомств, сайт знакомств с женщинами, зрелые женщины знакомства

395 Matthewner Matthewner | E-mail | Web | Dnes v 2:20 | Reagovat

<a href=http://www.atlasmaden.com/language/zare.php?s=809-Nandrolone-Suppliers-In-Pakistan,Oxandrolone-Uk,Testosterone-Isocaproate-Uses>Nandrolone Suppliers In Pakistan</a>
Get plenty of fluids. We all know that a good amount of water is crucial to system overall health, nevertheless, additionally it is essential to emotional overall health. Developing a good and optimistic attitude is bodily more difficult when you find yourself dehydrated. Dehydration might cause the brain to begin with to de-activate, triggering a generally happy individual to be down.
  <a href=http://nurap.org.br/administrator/simple.php?hi=1641-Trenbolone-Suppliers-Anavar-Oxandrolone-For-Sale-Uk-Methandienone-Price-In-Usa.html>Trenbolone Suppliers</a>
Opt for your vacuum sensibly. Some vacuums are produced specifically properties who have pets, removing far more animal hair and pollen than normal versions. These vacuums could also have numerous HEPA filter systems, which capture small particles that create allergies to flare. Use your vacuum, at least, a couple of times every week to find the best results.
  <a href=http://www.sejeunes.com/modules/heart.php?format=1242-Testosterone-Cypionate-Injection-Sites,Oxymetholone-Powder-For-Sale,Testosterone-Powder-Source>Testosterone Cypionate Injection Sites</a>
Should your allergies are very poor and retaining your home allergen totally free is not operating as well as you hoped. You might like to consider getting some allergy prescription drugs. Speak with your medical doctor to find out if you have a medication available which could work efficiently to assist overcome a few of your signs and symptoms.
  <a href=http://www.whlytz.com/wp-content/new.php?p=1512-Testosterone-Undecanoate-Buy-Online,Oxandrolone-Price-Usa,Trenbolone-Pills>Testosterone Undecanoate Buy Online</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama